Pianka memory – nowoczesne materace z pamięcią kształtu

Możemy zdrowo jeść, uprawiać modne dyscypliny sportu, ale bez regeneracji nie ma mowy o dobrej formie, kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Podstawą naszej regeneracji jest sen, ale nie jakikolwiek. Liczy się komfort snu oraz ilość przespanych godzin. Tym bardziej, że statystycznie na sen przeznaczamy ponad 30% życia. Na komfort snu i dobre samopoczucie rano wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest odpowiedni materac.

Wybieramy najlepszy materac

Wiele mówi się obecnie na temat wysokiej jakości materaców piankowych, uznając termoplastyczne wypełnienie za najbardziej komfortowe, anatomiczne i zapewniające zdrowy sen. Ze względu na to, że dobry materac z piankowym wypełnieniem to niemały koszt, warto przygotować się do zakupu i wybrać naprawdę najlepszą opcję. Pamiętajmy o tym, że na komfort snu wpływa wiele czynników związanych z materacem, począwszy od gabarytów, przez pozycję w czasie snu, aż po kwestię, czy będzie to materac dla jednej czy dwóch osób

Pianka memory – technologia „z kosmosu”

Kiedy mówimy o materacach z wypełnieniem piankowym, pojawiają się określenia takie jak pianka memory czy materac z pamięcią kształtu. Coraz częściej jest to także rozwiązanie zalecane przez lekarzy, rehabilitantów czy fizjoterapeutów.

Czym jest pianka memory? Jest to nowoczesny materiał, który stosuje się obecnie do produkcji poduszek ortopedycznych oraz wysokiej klasy materaców. Technologia ma ”kosmiczne” korzenie, ponieważ pianka memory została stworzona przez naukowców NASA dla astronautów w latach 70-tych XX wieku. Miała zapewniać komfort w czasie lotów w kosmos, w warunkach dużych przeciążeń.

Materiał się sprawdził, ale na tym nie skończyła się jego kariera. Właściwości adaptacyjne, optymalne dopasowanie i podparcie, jakie zapewnia pianka memory, znalazły zastosowanie w produkcji innowacyjnych i wyjątkowych materaców z pamięcią kształtu marki TEMPUR®. Warto wiedzieć, że tylko te materace posiadają oryginalny certyfikat NASA i zapewniają „nieziemski” komfort snu oraz anatomiczne wsparcie dla całego ciała.

Zalety pianki memory TEMPUR®

Materace z pamięcią kształtu, czyli z naszą kosmiczną pianką, mają wiele atutów, takich jak np.:

  • wysoka odporność na naciski
  • elastyczność, zapewniająca dopasowanie do anatomicznych kształtów i wagi
  • przewiewna struktura gwarantująca komfort termiczny i odprowadzanie wilgoci
  • wytrzymałość i wieloletnia trwałość z zachowaniem parametrów
  • mniejsze przenoszenie drgań
  • właściwości hipoalergiczne.

Szczególne właściwości materiału TEMPUR® zapewniają równomierny nacisk bez względu na pozycję podczas snu czy gabaryty. Dzięki temu uzyskuje się optymalne i równomierne podparcie. Pianka memory zapamiętuje i dopasowuje się do kształtu użytkownika materaca, ale nie ulega odkształceniom i powraca do oryginalnej formy.

Pianka memory dostosuje się do Ciebie - niezależnie co robisz!

Wśród zalet pianki memory wymienia się też minimalne przenoszenie drgań, co ma znaczenie, jeśli dzieli się materac z inną osobą. Materace TEMPUR® pochłaniają wibracje i ruch gwarantując spokojny sen. Regulacja temperatury i przewiewność to walory, które docenimy o każdej porze roku.

Więcej informacji o „kosmicznych” materacach memory w artykule.

Dlaczego warto zainwestować w oryginalny materac TEMPUR®?

Oczywiście rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór materaców piankowych. Różnią się właściwościami, ale także i ceną. Aspekt ekonomiczny jest dość istotny, pamiętajmy jednak, że kupując najlepszy materac memory inwestujemy w komfort snu, czyli w swoje zdrowie. Poza tym jest to inwestycja na lata, materace TEMPUR® mają nawet 10-letnią gwarancję.

We wspomnianym artykule o zaletach pianki memory znajdziemy kilka istotnych argumentów za wyborem oryginalnego produktu z certyfikatem NASA:

  • tylko wysokiej klasy materac piankowy (np. zalecany przez fizjoterapeutów TEMPUR®) może łagodzić bóle i napięcia mięśni czy w obrębie kręgosłupa
  • oryginalna pianka memory TEMPUR® to wygodny sen, ale też komfort termiczny, nie wszystkie tańsze materace mają tę właściwość, pianka TEMPUR® składa się z komórek o otwartej strukturze, zapewniających cyrkulację powietrza
  • właściwości hipoalergiczne i pokrowce nadające się do prania.

 

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz