Pomysł na wakacje w Polsce lub za granicą

Wakacje trwają, ale wiele osób jest dopiero przed wyczekiwanym urlopem. Jedni od dawna mają plany, inni wciąż się wahają, chcąc połączyć ze sobą ciekawe, ale i niedrogie wczasy. Czekają więc na oferty ‘last minute’. Jeszcze inni nie wiedzą, czy spędzić urlop w Polsce czy też wyjechać za granicę. Jakie miejsca w tym sezonie są „trendy”? Gdzie warto jechać w Polsce, a gdzie poza granice naszego kraju? Co zwiedzić? Znaleźć odpowiedni pomysł na wakacje nie jest łatwo. Dla każdego liczy się coś innego, w zależności od warunków finansowych, oczekiwań czy też potrzeb. Gdzie indziej zechce pojechać rodzina z dziećmi, a gdzie indziej świeżo upieczeni małżonkowie. Popularne są też wczasy dla singli. Zobaczmy więc pokrótce, co oferuje rynek turystyczny.

Pomysł na wakacje: Polska czy Europa?

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest to, gdzie jechać na wakacje. Wybranie kierunku to podstawa, gdyż każdy region, czy to Polski, czy świata, oferuje coś innego, może się też różnić cenami. Mając ograniczony budżet, zechcemy wybrać miejsce, które będzie niezbyt drogie, a przy tym atrakcyjne.

Z powodu ostatnich niepokojących wydarzeń na świecie wiele osób woli zrezygnować z wyjazdu za granicę. Jeżeli zdecydujemy się na wczasy w Polsce, możemy wybrać spośród morza, gór bądź pojezierza. Są to trzy bardzo atrakcyjne i nastawione na turystów regiony, w których można wypocząć, spędzić czas aktywnie i zobaczyć piękne miejsca. Oto kilka polecanych regionów Polski:

PODHALE, SPISZ

pomysł na wakacje
Podhale i Spisz

Trzeba przyznać, że najpopularniejsze górskie miasto, Zakopane, latem jest wręcz zawalone turystami, co absolutnie nie pomaga odpocząć i się zrelaksować. Tłumy na szlakach, szum na Krupówkach i potężne ilości kolonii wielu osobom bardzo nie odpowiada. Jeżeli jednak zależy nam na spędzeniu wczasów w górach, możemy wybrać region Podhala lub Spisz. To miejsca idealne dla miłośników gór oraz wiejskiego klimatu i krajobrazu, a przede wszystkim ciszy i spokoju. Ceny są tu dużo niższe, w porównaniu z innymi, częściej obleganymi regionami Polski, co jest kolejną zaletą tego miejsca. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, możemy zobaczyć tu zamek Dunajec w Niedzicy lub Zamek Spiski po stronie słowackiej Spiszu. Ciekawą atrakcją jest też Małopolski Szlak Oscypkowy, odkrywający przed turystami tajnik kuchni podhalańskiej.

PODLASIE

pomysł na wakacje
Podlasie, Kiermusy

Podlasie to kolejny piękny region Polski, nieopanowany latem przez turystów. Godna uwagi jest na przykład Puszcza Knyszyńska czy Biebrzański Park Narodowy, w którym nie spotkamy takich tłumów jak chociażby w na słynnej Puszczy Białowieskiej. W pobliżu znajduje się miasto o nazwie Kiermusy, w którym w 2008 roku założono „Ostoję Żubra”, czyli pierwszą prywatną hodowlę tych pięknych zwierząt.

USTKA

pomysł na wakacje
Ustka

To miejscowość nadbałtycka położona przy ujściu rzeki Słupii. W Ustce spotkamy dwie piękne plaże dzielące się na Wschodnią i Zachodnią. Jak to bywa nad morzem, znajdziemy tu sporo atrakcji dla rodzin, urokliwe knajpki, piękną promenadę, a także latarnię morską i uzdrowisko.

Podróże po Polsce mogą być bardzo ciekawe i fascynujące. Niektóre osoby, pragnące wrażeń decydują się na spontaniczne wakacje w postaci tripu po całej Polsce. Pomysł na wakacje w ten sposób to dobre rozwiązanie dla osób młodych, wolnych, które lubią się dobrze bawić i nie boją się ryzyka.

Gdzie na wakacje za granicą?

Mimo różnych czynników wielu z nas jednak decyduje się wyjechać na wakacje poza granice Polski. Gdzie w tym sezonie jest najbezpieczniej, niedrogo i atrakcyjnie? Zobaczmy.

CHORWACJA

pomysł na wakacje
Chorwacja, Zagrzeb

To nieduży, ale bardzo zachwycający kraj będący rok w rok kierunkiem wyjazdów wielu turystów. W tym roku szczególnie, gdyż w przeciwieństwie do innych popularnych ciepłych krajów, w Chorwacji obecnie panuje stabilna sytuacja polityczna, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Atutem Chorwacji są piękne plaże piaszczyste, jak i kamieniste, parki narodowe, a przede wszystkim imponujące wybrzeże o długości niemalże 2.000 km z tysiącem małych wysp i wysepek rozsianych po morzu. Również chorwackie miasta przyciągają swoją bogatą historią i wspaniale zachowanymi zabytkami. Nie można nie zobaczyć tu m.in. Zadaru, Puli, Splitu, Dubrownika czy Zagrzebia.

PÓŁNOCNE WŁOCHY

pomysł na wakacje
Włochy, Bolonia

Północna część Włoch zachwyca swoją różnorodnością. Znajdziemy tu właściwie wszystko, co można oczekiwać: zabytkowe miasta, wysokie i majestatyczne góry, jeziora, a także wybrzeże Morza Śródziemnego i Adriatyckiego z przyjemnymi plażami. Na północy Włoch możemy wybrać się między innymi Wenecję, Dolomity, Weronę, Bolonię, Jezioro Garda i Monte Blando, Parmę, Mediolan czy też Modenę.

To oczywiście tylko kilka z miejsc wartych uwagi, w Polsce i zagranicą. Ich opisy są też dość lakonicznie, ponieważ nie da się ująć wszystkiego, co ważne w jednym krótkim wpisie. Ma on raczej na celu pomóc znaleźć choćby wstępny pomysł na wakacje, zwrócić uwagę na kilka atrakcyjnych miejsc, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej i poszukać ofert noclegowych czy też wycieczek all inclusive. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach i oczywiście udanego urlopu, gdziekolwiek pojedziecie!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz