Przygotowania do porodu – wyprawka do szpitala

Dla każdej przyszłej Mamy poród to bardzo ekscytujące, ale i stresujące wydarzenie. Im bliżej terminu rozwiązania, tym bardziej zależy nam, aby wszystko było idealnie przygotowane na przyjście na świat dziecka. Jedną z kwestii, o które trzeba zadbać jest wyprawka do szpitala dla noworodka. Dlaczego jest to tak istotne? I co powinno wejść w skład takiej wyprawki?

Wyprawka do szpitala dla noworodka – kiedy i jak ją skompletować?

Przygotowania do porodu, a więc również skompletowanie wyprawki do szpitala, najlepiej zacząć na około 2-3 tygodnie przed terminem porodu. Pozwoli to w spokoju i bez pośpiechu spakować wszystkie potrzebne rzeczy i zmniejszyć prawdopodobieństwo, że czegoś zapomnimy. Chociaż noworodki nie potrzebują zbyt wiele do funkcjonowania, poza ciepłem, bezpieczeństwem i spokojnym snem, na pewno każda przyszła mama powinna zadbać, by w szpitalu nie brakło im niczego do pielęgnacji, higieny i ubrania maluszka.

wyprawka do szpitala dla noworodka
Pakowanie torby z wyprawką do szpitala najlepiej zacząć na 2-3 tygodnie przed terminem porodu.

Oczywiście na oddziale możemy otrzymać ubranko i kocyk oraz niezbędne kosmetyki do pielęgnacji typu nawilżane chusteczki czy oliwka, warto jednak mieć to wszystko ze sobą. Mamy wtedy pewność, ze są to przedmioty czyste, świeże, nowe i tylko do naszego użytku. Obowiązkowo trzeba też zabrać swoje pampersy dla malucha. Ale ile sztuk zabrać z każdej z wymienionych rzeczy? Wiele zależy od tego, ile czasu po porodzie mama z dzieckiem pozostanie w szpitalu. Niekiedy jest to trzy dni, niekiedy dłużej. Warto więc przygotować się na tę drugą ewentualność i zabrać nieco więcej rzeczy.

wyprawka do szpitala dla noworodka
W wyprawce szpitalnej dla noworodka nie może zabraknąć kilku par śpiochów na zmianę.

Jeżeli będzie taka możliwość i konieczność, ktoś z bliskich może nam dowieźć niezbędne artykuły. Listę tego, co powinna zawierać wyprawka do szpitala dla noworodka, znajdziecie TUTAJ.

A co z mamą?

Oczywiście przyszła mama nie może też zapomnieć o sobie. Oprócz niezbędnych w szpitalu dokumentów, powinna również zabrać kilka rzeczy, które ułatwią jej dojście do siebie po porodzie oraz zadbanie o higienę.

wyprawka do szpitala dla noworodka
Przyszła mama powinna też spakować osobną torbę dla siebie, w której znajdą się dokumenty, odzież na zmianę i kosmetyki pielęgnacyjne potrzebne po porodzie.

Przede wszystkim należy zabrać bieliznę oraz kilka piżam (najlepiej bawełnianych koszul nocnych), kapcie, antypoślizgowe klapki pod prysznic, a także kosmetyki i środki pielęgnujące do higieny intymnej i ułatwiające gojenie się rany po porodzie. Oczywiście nie można zapomnieć o kosmetykach podstawowych, takich jak pasta i szczoteczka do zębów, dezodorant, mydło czy szampon do włosów.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz