Jak skutecznie uczyć się języków?

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest nie tylko praktyczna, ale nawet modna. Każda nowoczesna osoba stara się biegle posługiwać przynajmniej jednym obcym językiem, na przykład angielskim. Ale nauka języka obcego nie jest wcale taka prosta. Wymaga wybrania odpowiedniej metody nauczania, a także ćwiczeń pozwalających utrwalić i wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę. Ćwiczenia z języka angielskiego mogą przybierać różne formy, chodzi jednak o to, by wybrać te, które nam osobiście pomogą w nauce.

Ćwiczenia z języka angielskiego on-line

Do najpopularniejszych ćwiczeń z angielskiego należą te dostępne w sieci. Często są bezpłatne i można dzięki nim szlifować znajomość słówek, ćwiczyć rozmowy i tym samym gramatykę lub znajomość czasów w angielskim. Ćwiczenia z języka angielskiego dzielą się też ze względu na zakres naszej wiedzy: podstawowej lub zaawansowanej, tematycznie, czyli konkretny zakres słów, rozmowy w konkretnych sytuacjach, na przykład w podróży, u lekarza czy na rozmowie kwalifikacyjnej, a także dla osób dorosłych i dzieci.

Oto przykłady takich ćwiczeń:


(źródło: YouTube; kanał: Adam Golebiewski)

 


(źródło: YouTube; kanał: AudioBooki – Angielski Online – Kursy Mp3)

 


(źródło: YouTube; kanał: Study English Online)

 

A tutaj przykłady ćwiczeń językowych dla dzieci w różnym wieku:


(źródło: YouTube; kanał: RosNutki TV)

 


(źródło: YouTube; kanał: Dino Lingo)

Dlaczego warto uczyć się języków?

Powodów, dla których warto uczyć się angielskiego, jest naprawdę wiele. Jeśli chodzi o dzieci, im szybciej podejmą one naukę języka obcego, tym łatwiej sobie go przyswoją w stopniu biegłym. Dlatego coraz więcej przedszkole oferuje zajęcia z języka angielskiego, tworzone są też specjalne kursy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Osoby dorosłe decydujące się na naukę angielskiego robią to zwykle ze względów zawodowych – chcą zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, zmienić swoje kwalifikacje lub wyjechać do pracy za granicą. Angielski przydaje się też w życiu codziennym, na przykład na wakacjach za granicą, gdzie bez problemu porozumiemy się na lotnisku, w restauracji, hotelu czy sklepie. Jeżeli szukacie skutecznego kursu angielskiego, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz