Sławy goszczą na obiadach czwartkowych

Większości z nas firma ta kojarzy się z wysokiej jakości naczyniami kuchennymi. Garnki ze szlachetnej stali nierdzewnej, naczynia do gotowania na parze, szybkowary i sztućce – tak w skrócie można opisać ofertę marki Philipiak Milano. A jednak, za płaszczykiem firmy z tradycjami ukrywa się przedsiębiorstwo z misją – misją promowania zdrowego stylu życia i odżywiania.

Dzięki garnkom i naczyniom Philipiak możemy przygotowywać znacznie zdrowsze wersje tradycyjnych potraw – z mniejszą ilością soli, wody i z minimalną ilością tłuszczu. Ale to nie jedyny sposób, w jaki firma ta dba o zdrowie Polaków – promocji zdrowego stylu życia w każdym jego aspekcie służą tzw. obiady czwartkowe.

Promocja zdrowia

Projekt czwartkowych spotkań powstał z myślą o propagowaniu wiedzy z zakresu dietetyki, edukacji żywieniowej, chorób dietozależnych oraz edukacji najmłodszych. Spotkania te, pod patronatem Philipiak Milano, odbywają się już od kilku lat. Goście obiadów czwartkowych, w atmosferze najbardziej prestiżowych warszawskich restauracji, mają okazję poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z właściwego sposobu przygotowywania posiłków ale i sportu, poprawy kondycji, jakości snu, odporności i walki ze stresem. Zaproszone osobistości, które na co dzień mamy okazję podziwiać na pierwszych stronach poczytnych polskich gazet, dowiadują się także, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze tak, aby na ich talerzach znalazło się jak najwięcej źródeł cennych składników pokarmowych.

obiady czwartkowe stół z nakryciem

Merytoryczną wiedzę, w sposób przystępny przekazują im specjaliści z zakresu dietetyki klinicznej a zdrowego gotowania uczą się od stałego bywalca obiadów czwartkowych – Karola Okrasy.

Obiady czwartkowe charytatywnie!

Ale obiady czwartkowe posiadają jeszcze drugie dno! Niezwykle istotny jest także ich aspekt charytatywny. Ważna część tych spotkać poświęcona jest zbiórce środków finansowych na wsparcie Fundacji Akogo. Organizacja pomaga dzieciom z Kliniki Rehabilitacji Pediatrycznej Ośrodka Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka.

Zaproszeni goście mają okazję wesprzeć fundację zostawiając swoje autografy na pamiątkach, które później są licytowane. Całość dochodu z aukcji przekazywana jest Fundacji Akogo oraz licznym instytucjom charytatywnym. Do tej pory firma Philipiak wsparła w ten sposób między innymi akcję Pajacyk oraz Fundacje Ex Animom. Ta druga wspiera dzieci leczone w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz