Sposób na małego niejadka!

Dzień Dobry Moi Drodzy!

Pozostajemy w temacie dzieci, ale tym razem tych trochę starszych. Chyba każdy rodzic dwu lub trzylatka spotkał się z problemem, że maluch nie chce jeść… niczego. Taaaak, małe niejadki to spory problem dla rodziców, zwłaszcza gdy w mniemaniu naszych malców najlepsza dieta dla dziecka to słodycze, albo jedno i to samo danie o każdej porze dnia. Jak więc zachęcić niejadka do jedzenia? Sprawdźmy!

Dieta dla dziecka, które nie chce jeść

Cóż, dla rodziców to ogromne wyzwanie każdego dnia dbać o to, by ich dziecko zjadło cokolwiek, i to przy wielkim sprzeciwie. Czasem można stracić cierpliwość, ale miłość rodzicielska sprawia, że jednak na różne sposoby staramy się przekonać naszego malucha, że warzywa i owoce wcale nie są trujące i mogą mieć nawet dobry smak.

dieta dla dziecka
Posiłki dla dziecka powinny zawierać owoce i warzywa. Warto łączyć je z daniami, które smakują maluchowi, na przykład naleśniki z owocami.

Sposobów jest wiele, jednym z nich to z pewnością wpływanie na wzrok dziecka. No bo dlaczego maluchy tak chętnie sięgają po słodycze? Głównym czynnikiem są chwytliwe reklamy, kolorowe opakowania i atrakcyjny wygląd. Warto więc zadbać o to, by posiłki serwowane maluchowi również były kolorowe, a nawet nieco fantazyjne. Dieta dla dziecka powinna być urozmaicona, gdyż do jego rozwoju niezbędne są mu witaminy i minerały. Można więc stworzyć wiele smacznych dań, które nie tylko aromatem, ale i wyglądem zachęcą niejadka do jedzenia. Mogą to być na przykład kanapki z ciekawym przystrojeniem z warzyw, wędliny czy sera, przedstawiające jakiegoś ulubionego bohatera z bajki malucha. Pomysłów jest bez liku.

dieta dla dziecka
Posiłki dla niejadka powinny być kolorowe i pomysłowe, by przyciągnąć go nie tylko zapachem, ale i wyglądem.

Oczywiście stworzenie takiej diety dla dziecka, które nie przepada za jedzeniem, zwłaszcza zdrowym, jest czasochłonne i pracochłonne, niemniej po wielu obserwacjach wnikliwy rodzic dostrzeże, co jego maluch jest skłonny zjeść, a czego absolutnie nie zaakceptuje. To ułatwia dobieranie składników, by każdego dnia zaserwować dziecku coś zdrowego i smacznego. Ciekawe przepisy można znaleźć także w sieci, to pomysły innych mam mających podobne problemy. Zajrzyjcie TUTAJ i sprawdźcie. 🙂

dieta dla dziecka
Wytrwale przygotowując pomysłowe posiłki dla dziecka, dbamy o jego prawidłowy rozwój.

A jak Wy radzicie sobie z małymi niejadkami? Podzielcie się swoimi pomysłami!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz