Wymarzony pokój dla dziecka

Zbliża się nowy rok szkolny, a co za tym idzie, potrzeba zakupu niezbędnych podręczników i innych przedmiotów dla dziecka. Ale nie tylko to jest istotne tym czasie. Do nauki równie ważny jest dobrze wyposażony pokój dla dziecka. Jeżeli i Ty stoisz przed wyborem, jak zaaranżować pokój dla swojego dziecka, poznaj nasze pomysły – być może znajdziesz wśród nich inspirację dla siebie!

Pokój dla dziecka, czyli nauka i zabawa w jednym

Dzieci w wieku szkolnym bardzo potrzebują własnego pokoju, w którym mogłyby w ciszy i spokoju się uczyć, ale również pobawić. Dlatego pokój dla dziecka powinien posiadać na tyle dużą przestrzeń, by znalazło się w nim miejsce zarówno na wygodne biurko i krzesło, meble, łóżko oraz miejsce do zabawy.

pokój dla dziecka
W pokoju dla dziecka w wieku szkolnym nie może zabraknąć wygodnego biurka.

 

pokój dla dziecka
Nawet nieduży pokój można tak zaaranżować, by dziecko miało swój kąt na spanie, naukę i zabawę.

 

pokój dla dziecka
Pokój dziecięcy powinien być jasny i przytulny.

Oczywiście czasami mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń, na przykład w mieszkaniu w bloku. Czy oznacza to, że mamy rezygnować z urządzenia osobnego pokoju dla naszego dziecka? Absolutnie nie! Dobrze przemyślane wyposażenie nawet niewielkiego wnętrza, w którym dziecko będzie miało swój prywatny kąt z pewnością bardziej go zadowoli niż wspólny, nawet większy, pokój z rodzicami.

Pokój dla chłopaka i dziewczyny

Aranżując pokój dla dziecka, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jego zainteresowania i gust. Inaczej będzie się prezentował pokój chłopca, a inaczej dziewczynki. Z pewnością wybierzemy inne kolory, inne dekoracje i dodatki.

pokój dla dziecka
Idealny pokój dla chłopca uwielbiającego sport.

 

pokój dla dziecka
Pokój małego automaniaka.

 

pokój dla dziecka
Pokój dla nastolatka.

 

pokój dla dziecka
Delikatny pokój dla dziewczynki.

 

pokój dla dziecka
Pokój małej księżniczki.

 

pokój dla dziecka
Pokój dla dziewczynki w stylu Barbie.

Dobrym pomysłem może być wybranie elementów wyposażenia z motywem ulubionej postaci bajkowej. Może to być pościel, zasłonki czy akcesoria biurowe, na przykład lampka przy biurku. Odrobina pomysłowości, ale też konsultacja z naszym dzieckiem pozwoli nam stworzyć wymarzony pokój dla naszego potomka!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz